top of page
 • Mobixa nedir?
  Ekiplerinizi eğitirken, bilgilerini ölçerken, verdiğiniz bilginin akılda kalmasını sağlarken, onları eğlendirip motive ederken size yardımcı olan oyunlaştırma platformudur.
 • Mobixa platformu nelerden oluşur?
  İki bileşenden oluşmaktadır. Yönetim paneli ve oyun uygulaması.
 • Mobixa platformunda üretilen oyunlar hangi tarz oyunlardır?
  Trivia-game. Mobixa platformuyla hazırlayacağınız oyunlar ve sınavlar oyunculara “soru-cevap” şeklinde gönderilir. Sorulara doğru cevap verdikçe puan kazanılır, yanlış cevaplarda puan eksiltilir. Her oyunun bir puan hedefi vardır. Hedefe ulaşınca oyun tamamlanır.
 • Neden soru-cevap oyunu?
  Bunun birçok nedeni var. Birincisi, insanoğlu bilgiyi ölçmenin daha iyi bir yöntemini henüz keşfedemedi. Teknoloji gelişti ama sınavlar hayatımızda olmaya devam etti. Mobixa ekibinizin bilgi seviyesini kolayca ölçmenizi sağlar. Hemen hemen tüm oyunların modası geçer ama soru-cevap oyunları kalıcıdır. Bugün hemen hemen tüm TV kanallarında soru-cevap oyunu türevi yarışma programları var. Bundan yıllar önce de benzer yarışmalar vardı, şimdi de var. Yarattığı etkiye oranla maliyeti azdır. Simülasyon veya video tabanlı oyun uygulamalarının senaryo oluşturma maliyetleriyle kıyasladığımızda soru-cevap oyunları açık ara avantajlı durumdadır. Herhangibir bilginin akılda kalıcı olması; o bilgiye kişi tarafından verilen önem, ortam şartları, verilen bilginin karmaşıklığı ve o bilgiyi tekrar etme sayısı gibi faktörler tarafından belirlenir. Tekrar etme sayısı arttırılarak akılda kalma ve öğrenme oranı arttırılabilir. Mobixa platformu, bilginin tekrar edilme sayısını kısa zamanda arttırarak bunu başarmaktadır. Her bir soru aynı zamanda bir eğitim fırsatıdır. Soruyu yanlış cevapladığınızda doğrusunu da merak edersiniz. Aynı soru birkaç kez geldiğinde ise artık yanlış cevaplamanız neredeyse imkansızdır. Soru-cevap oyunları motive edici ve ateşleyicidir. İnsanlar “yanılmak” ve “yenilmek” istemezler. Soruya doğru cevap veremezseniz yanılmış, çalışma arkadaşlarınız bu soruya doğru cevap verdiğinde ise yenilmiş olursunuz. Mobixa’da bunun önüne geçmenin tek bir yolu var: Sorulara doğru cevap vermek.
 • Oyunlaştırma nedir?
  Oyun olmayan unsurların veya süreçlerin oyun teknikleri yardımıyla geliştirilmesi ve iyileştirilmesidir.
 • Neleri oyunlaştırabilirim?
  Sınavlar Oryantasyon Kariyer seçim süreçleri Akışlar, süreçler Ekran eğitimleri Satış teknikleri bilgisi Hızlı düşünme Ürün tanıtımı Kampanyalar Güvenlik İş Sağlığı Güvenliği Ekibin birbirini daha iyi tanıması Ekibin yöneticilerini daha iyi tanıması Kurumsal kültür İşe alım Ve daha birçok unsuru oyun senaryolarınıza dahil edebilirsiniz
 • Hangi cihazlarda oynanabilir?
  Mobil cihaz, tablet, laptop veya desktop bilgisayarların tamamında oynanabilmektedir. Cihaz bağımsızdır.
 • Mobil cihazlardan oynamak için hangi işletim sistemi gerekir?
  IOS veya Android
 • Oyun uygulamasını nasıl indirebilirim?
  Appstore veya Google Play Store “mobixa” olarak aratmanız yeterlidir.
 • Mobil cihazda oynamak için uygulama indirmek şart mı?
  Hayır. İsterseniz uygulama indirmeden de kullanabilirsiniz. Bunun için tek yapmanız gereken internet tarayıcınızda game.mobixa.net adresini yazmak.
 • Bilgisayarda oynamak için uygulama indirmek gerekir mi?
  Hayır. Windows veya Mac işletim sisteminde internet tarayıcınızdan oyuna giriş yapabilirsiniz. game.mobixa.net
 • Desteklenen internet tarayıcıları?
  Safari, Chrome, Firefox
 • İnternet bağlantısı olmadan (off-line) oynanabilir mi?
  Hayır. İnternet bağlantısı gerektirmektedir.
 • İnternet kotasını ne kadar yer?
  Oyun uygulaması internet kullanımını minimum düzeyde tutmak için optimize edilmiştir. Soruların çoğu text bazlı olduğu için son derece düşük düzeyde veri transferi gerçekleştirilir. Oyunu 1saat oynamanız, Youtube üzerinde 1dk video izlemenizden daha az internet kotası kullanacaktır.
 • Uygulama ücretli mi?
  Hayır. Platformumuzun hedef müşteri kitlesi firmalar ve eğitim kurumlarıdır. Firmalar kurumsal olarak anlaşma yapar ve personeline kullandırır. Mobixa için son kullanıcılardan ücret alınmaz.
 • Oyun uygulamasında kullanılacak soru ve cevaplar (içerik) kimin tarafından hazırlanır?
  Kurumunuza ve ürünlerinize özgü bilgiler size özel soru veriabanına yine sizler tarafından kaydedilir. Bu işlemle ilgili kısa bir eğitimimiz var. Nasıl kolayca soru üretebileceğinizi bu eğitimde sizlerle paylaşacağız. Web admin panelimizi kullanarak soru girişi yapmak kolay ve hızlı. Dilerseniz soru üretme işini tamamen biz üstlenebiliriz. Bu durumda kurumsal eğitim ve ürün dokümanlarını bize iletmeniz yeterlidir. Kısa sürede ekibiniz için yüzlerce soru üretebiliriz. Sizin oluşturduğunuz sorulara ek olarak mobixa ekibinin tüm müşterileri için oluşturmuş olduğu yaklaşık 4.000 soruluk kütüphaneden de yararlanmak isteyebilirisiniz. Mobixa ekibi bu kütüphaneyi sizler için sürekli yeniliyor ve güncel tutuyor.

Kendi çalışanlarımıza kurumsal eğitimler veriyoruz

veya

Kurumlara profesyonel eğitimler veriyoruz

bottom of page