top of page

Eğitim ihtiyaç analizi hataları giderebilmek için çok önemlidir. Öğrencilerinizin, ekibinizin, personelinizin, saha ekiplerinin, teknik servis elemanlarınızın, şubelerinizin, bölge müdürlüklerinizin bilgi seviyesini nasıl ölçüyorsunuz?
Kimin hangi konuda ne zaman eğitime ihtiyaç duyduğunu nasıl belgeliyorsunuz?

Tüm saha ekibinize sınav yapıp bu sınavı değerlendirmek bir çözüm olabilir fakat günümüzün yüksek hızını ve istatistiksel kesinlik gereksinimini karşılamamaktadır.
 

Örneğin ekibinize yapacağınız klasik bir sınav 50 soruyu geçmeyecektir, daha fazla sayıda soru iş gücünden kayıp anlamına gelir. Ayrıca çok fazla sınav sorusu kişilerde bıkkınlık yaratarak sınava girmemeyi teşvik edecektir.  Sorduğunuz bu 50 soru muhtemelen 5-10 konu içerecektir.
Herhangi bir konudaki bilgi seviyesini sadece 10 soruda belirlemiş olacaksınız ki bu istatistiksel anlamda çok cılız bir bilgi olacaktır.

Mobixa platformu ile hazırlayacağınız oyunlaştırılmış içerik sayesinde kişinin belli bir konudaki bilgi eksikliklerini anında görebilir ve eğitim ihtiyaç analizini kolayca yapabilirsiniz.

bottom of page