top of page

Artık eski model sınıf eğitimleri gençler tarafından pek kabul görmüyor. Odaklanma süresi 10 dakikanın altına düşmüş durumda.
Gençlerin algısını ve ilgisini ders konusuna çekebilmek için  oyunlaştırma teknolojilerinden faydalanmalısınız. Oyunda öğrenilen bilginin akılda kalması çok daha kolaydır. Yarışma kurgusu üzerinden bir oyun oynattığınızda enerji seviyesinin arttığını, oyun sırasında bilgilerin tekrar edildiğini ve akılda kalıcı şekilde öğrenildiğini fark edersiniz.
Bu amaçla üretilmiş birçok oyun platformu bulunmakla birlikte bunlardan en öne çıkanı mobixa platformudur. Mobixa’da eğitmenler için özel oluşturulmuş sınıf içi sınav-oyun (SINOY) bulunur. Tek bir tuşla öğrencilere sınav sonuçları gider. Sınıfın hangi konuları daha az anladığını eğitmen anında görebilir ve herkes sınıftayken önlemini alabilir. Sadece sınav değil, hayal gücünüzle sınırlı oyun senaryolarını da burada öğrencilerinize oynatabilirsiniz. Mesaj özelliği ile öğrencilerinize hem sınıfta hem de sınıf dışındayken sınav mesaj gönderebilirsiniz. Liderlik tablosundan her öğrenci  oyundaki seviyesini takip edebilir.

bottom of page