top of page

Personel sirkülasyonu yüksek olan kalabalık ekiplerde oryantasyon eğitimi başlı başına bir problemdir. Kurum kültürü ve iş bilgisinin kaliteli şekilde aktarıla bilmesi için oryantasyon eğitimi süresini uzun tutmanız gerekir. Fakat bu, uzun bir süreyi gerektirir ve maliyetleri ciddi şekilde arttırır. Ayrıca izden eğitilmiş yeni personel bekleyen operasyon yöneticisinin de sabrını zorlayabilir.

Oryantasyon eğitiminin süresini çok kısalttığınızdaysa personel kurumsal kültürü ve iş bilgisini tam öğrenemeden işbaşı yapacaktır. Hata sayısının artması, satışların azalması, şikayetler, cezalar ve maliyet artışı gibi birçok olumsuzluk başınızı ağrıtabilir.

Çözüm; oryantasyon eğitiminde oyunlaştırma teknolojilerinden faydalanmaktır. Oyunda öğrenilen bilginin akılda kalması çok daha kolaydır. Eğitimde yarışma kurgusu üzerinden bir oyun oynattığınızda enerji seviyesinin arttığını, oyun sırasında bilgilerin tekrar edildiğini ve akılda kalıcı şekilde öğrenildiğini farkedersiniz. Bu amaçla üretilmiş birçok oyun platformu bulunmakla birlikte bunlardan en öne çıkanı mobixa platformudur. Mobixa’da eğitmenler için özel oluşturulmuş sınıf içi sınav-oyun (SINOY) bulunur. Tek bir tuşla öğrencilere sınav sonuçları gider. Sınıfın hangi konuları daha az anladığını eğitmen anında görebilir ve herkes sınıftayken önlemini alabilir. Sadece sınav değil, hayal gücünüzle sınırlı oyun senaryolarını da burada öğrencilerinize oynatabilirsiniz. Mesaj özelliği ile öğrencilerinize hem sınıfta hem de sınıf dışındayken sınav mesaj gönderebilirsiniz. Liderlik tablosundan her öğrenci  oyundaki seviyesini takip edebilir.

bottom of page